Newsy
Gry

24.08.2022 17:40

Kai Rosenkranz współtworzy Gothic Remake?

Alkimia Interactive podzieliła się dzisiaj rano za pośrednictwem Twittera niespodziewaną wiadomością. Twórcy spotkali się na Gamescomie 2022 z Kaiem Rosnekranzem, kompozytorem soundtracku w oryginalnych odsłonach serii Gothic. Czy to początek wspaniałej współpracy?

Kai Rosenkranz współtworzy Gothic Remake?

Mogłoby się wydawać, że to przypadkowe spotkanie na dużych targach growych. Ale czy profesjonalne studio miałoby czas na przygotowanie krótkiej animacji z anagramem imienia i nazwiska jednego z najlepszych kompozytorów muzyki w grach? Nie sądzę, a tak stało się dzisiaj rano na Twitterze. Tajemniczego tweeta zobaczysz poniżej:

Czy to oznacza, że Kai Rosenkranz może brać udział we współtworzeniu soundtracku do Gothic Remake? Niewykluczone, choć żadne informacje nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Wiadomo jednak, że twórcy chcą spełnić wygórowane oczekiwania największych fanów. Można to zobaczyć na najświeższym teaserze, który klimatem znacznie różni się od grywalnego dema sprzed paru lat:

Jest mrocznie, klimatycznie, a Stara Kopalnia wygląda dokładnie tak, jak moglibyśmy sobie wymarzyć. A pełzacze? Mrożą krew w żyłach.

Warto też zwrócić uwagę na przygrywającą w tle muzykę – to motyw z oryginalnych Gothiców, który powstał za sprawą Kaia Rosenkranza. To może dawać nadzieję, że niemiecki kompozytor faktycznie wspiera hiszpańskie studio w produkcji Gothic Remake. Pozostaje też mieć nadzieję, że takie spotkania nie zdarzają się przypadkiem!

Zobacz także: Kiedy Gothic Remake? Premiera, postępy prac i newsy o grze