Gry
Esport

29.12.2021 19:00

Flashboost 2.0 w CS:GO – co to i jak go zrobić? Krótki poradnik

Flashboost 2.0 to zupełnie nowa, nieznana wcześniej mechanika w CS: GO. Dzięki niej gracze mogą szybciej boostować sojuszników na kluczowe spoty. Jak i gdzie można zrobić flashboost? Czego potrzeba i ja się go nauczyć? Przeczytaj nasz krótki poradnik i szybko zdobądź przewagę na rankedach w Counter Strike: Global Offensive!

Co to flashboost 2.0?

Flashboost 2.0 to odkryta niedawno przez graczy CS:GO mechanika, która pozwala na... wystrzelenie sojusznika w powietrze. Dosłownie! Specyficzna fizyka silnika Source już wielokrotnie zaskakiwała graczy i samych twórców. Teraz jednak weterani kultowej esportowej gry Valve przeszli sami siebie.

Dzięki tej technice (której koniecznie trzeba się nauczyć!) można w kilka chwil dostać się na niedostępne wcześniej lub trudno dostępne spoty. Na czym w takim razie polega flashboost 2.0? Jak nauczyć się go robić? Sprawdź nasz krótki poradnik poniżej.

Flashboost 2.0 – jak i gdzie zrobić?

Do zboostowania sojusznika tym sposobem potrzeba 2 (a najlepiej 3) dobrze współpracujących graczy i... drabiny! Dlatego ten runboost najlepiej sprawdza się na 2 mapach CS: GO – Nuke i Train.

1. Ustawienie do flashboosta 2.0 w CS: GO

Dwóch graczy powinno ustawić się jeden na drugim na barierce na dachu przy respie TT, dokładnie tak jak na załączonym obrazku. Następnie razem powinni zacząć biec wzdłuż barierki, w kierunku drabiny prowadzącej na dach przy silosach:

flashboost 2.0 na nuke w CS GO

2. Flashboost 2.0 – jak dobrze skoczyć?

W tym momencie zaczyna się robić trudno. Boostowany gracz powinien wyskoczyć przed końcem barierki i skierować się w locie w stronę drabiny. Równolegle 3 gracz powinien zacząć wspinać się po tej drabince.

Boosty na nuke w CS:GO - screen z gry

3. Skok przy zetknięciu z drabinką

Boostowany gracz musi wcisnąć przycisk odpowiadający za skok w CS: GO w momencie, gdy styka się z drabinką. W międzyczasie kolega z drużyny musi wspinać się po niej z pełną prędkością. Jeśli zawodnikom uda się odpowiednio zsynchronizować ruchy, boostowany gracz powinien dosłownie wystrzelić w powietrze z ogromną prędkością.

Zobacz także: Remake a remaster – co to znaczy? Czy dziś to rozróżnienie ma sens?

Teraz w locie może skierować się albo silosy, albo na nowy, nieznany wcześniej spot na Nuke – linie wysokiego napięcia, które idealnie może wykorzystać snajper.

Runboost na Nuke- screen z gry CS:GO

Cała trudność polega na tym, by wszyscy gracze odpowiednio zsynchronizowali swoje ruchy. Jednak po kilku- kilkunastu próbach każdy zdeterminowany gracz powinien już wiedzieć, jak zrobić flashboost 2.0 w CS: GO.

Nowy spot na Nuke po flashboost 2.0

Nowy spot na Nuke dla snajpera. Można się na niego dostać tylko dzięki tzw. flashboost 2.0. Czy Valve niedługo zablokuje to miejsce?

Graczem, dzięki któremu wiemy, co to flashboost 2.0 i jak go zrobić, jest Slippery_, który w poniedziałek podzielił się materiałem video z udanych prób wykonania boosta w trakcie gry. Można go zobaczyć poniżej:

Zobacz także: Jak dostać się na scenę e-sportową?

Czy warto uczyć się Flashboosta 2.0?

Zdecydowanie tak! Jest to nowa technika, dzięki której można zaskoczyć każdego przeciwnika w Counter Strike: Global Offensive na mapach Nuke i Train. Warto się jej jednak nauczyć szybko, gdyż po kilku dniach gracze mogą wyrobić sobie nawyk sprawdzania linii wysokiego napięcia nad silosami. Poza tym może to być doskonały element strategii, która ma zaskoczyć przeciwnika. CT może nie spodziewać się, że ktoś w tak szybkim tempie dostanie się na silosy.

Scena esportowa CS: GO zaskakuje swą pomysłowością nawet 17 lat po premierze silnika Source, na którym działa gra. Możnaby pomyśleć, że wszystko zostało już w tej grze odkryte, a jednak – kolejny gracz dowiódł, że nie wszystkie tajemnice CS: GO ujrzały światło dzienne.

Czy wiesz już, co to jest i jak zrobić flashboost 2.0 w CS: GO? Jeśli tak, wyślij ten poradnik koledze z drużyny – dzięki temu zyskacie przewagę w każdym meczu na mapie Nuke w Counter Strike: Global Offensive!

Zobacz także: Jak założyć gamingowy kanał na YouTube?