Newsy
Gry

31.05.2022 15:06

Euro Truck Simulator 2: Heart of Russia anulowane! Powodem wojna na Ukrainie?

SCS Software poinformowało, że wycofuje z produkcji dodatek „Heart of Russia” do Euro Truck Simulator 2. Deweloper zdecydował się anulować rozszerzenie, by – jak twierdzi – uniknąć postrzegania tej produkcji jako wsparcia dla rosyjskiej strony konfliktu.

Dodatek do Euro Truck Simulator 2 już się nie ukaże. Do premiery niewiele brakowało

W jednym ze swoich ostatnich postów na blogu i Twitterze SCS Software ujawniło, że w momencie rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę od ukończenia dodatku dzieliło ich tylko 6-8 tygodni. Firma uznała, że w związku z obecną sytuacją na świecie wydanie DLC, którego akcja dzieje się w Rosji, może być niestosowne. Studio zadało sobie wiele pytań, a cały projekt stanął pod znakiem zapytania.

Deweloper wyjaśnił, że choć jego gry starają się być tak apolityczne, jak to tylko możliwe, w przypadku Hearth of Russia okazało się to niemożliwe. „Ponieważ nasze DLC, Heart Of Russia, dotyczy bezpośrednio Rosji, ze względu na tak wielu cierpiących ludzi postanowiliśmy powstrzymać się od wydawania go. Nie chcemy, by nasze działania były postrzegane jako wspierające i tolerujące agresję”. Firma przyznała także, że włożyła wiele serca w ten projekt i miała nadzieję, że gracze – szczególnie z Rosji – docenią ich starania.

SCS Software wyraziło nadzieję, że „dumny lud Ukrainy zwycięży, a dla wszystkich skończą się cierpienia”. Pojawiła się też obietnica – „gdy nadejdzie czas na odbudowę i uzdrowienie Ukrainy, postaramy się znaleźć sposób, aby nasze DLC Heart Of Russia odegrało w tym procesie jakąkolwiek rolę”. To ostatnie sugeruje, że Heart Of Russia ma szansę pojawić się w odległej przyszłości, ale na ten moment projekt jest całkowicie zawieszony.

Zobacz także: Diablo Immortal – roadmapa i otwarta beta wersji na PC. Kiedy zagramy?

SCS wydało dodatki wspierające Ukrainę

W marcu SCS Software wydało ukraiński pakiet DLC Paint Jobs Pack dla Euro Truck Simulator, a 100% zysków z jego sprzedaży przeznaczono na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. Studio potwierdziło w poście, że do tej pory sprzedano ponad 85 000 egzemplarzy wspomnianego DLC. Deweloper dołączył do wielu firm z branży gier, które sprzeciwiają się trwającej od lutego inwazji Rosji na Ukrainę.

Zobacz także: Amazon Prime Gaming – darmowe gry w czerwcu 2022