Newsy
Gry

30.05.2022 15:38

Diablo Immortal – roadmapa i otwarta beta wersji na PC. Kiedy zagramy?

Chcesz jak najszybciej zanurzyć się w piekielnych czeluściach? Premiera Diablo Immortal odbędzie się 2 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego. W tym dniu gra pojawi się zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Komputerowi gracze mogą już pobierać pliki w ramach preloadu. Co wiemy o nowej produkcji spod franczyzy Diablo?

Kiedy wyjdzie Diablo Immortal? Premiera już 2 czerwca

Już za kilka dni Diablo Immortal pojawi się zarówno na PC, jak i urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS. Pecetowcy już w tej chwili mogą pobrać pliki potrzebne do gry – internauci donoszą, że łącznie ważą one ok. 27 GB. Gracze mobilni będą musieli jednak poczekać aż do dnia premiery.

Warto tu wspomnieć, że Diablo Immortal na PC będzie na razie dostępne jedynie w ramach otwartej bety, podczas gdy urządzenia mobilne już 2 czerwca otrzymają pełnoprawny produkt.

Najnowszy Diablo jest grą multiplatformową – oznacza to, że istnieje jeden wspólny świat zarówno dla graczy PC, jak i zwolenników zabawy na urządzeniach mobilnych. Spędzasz wieczór przy komputerze i chcesz wspólnie pograć ze znajomym, który właśnie wraca pociągiem do domu i ma przy sobie tylko smartfona? Nic nie stoi na przeszkodzie – oczywiście poza stabilnym połączeniem internetowym.

Choć sama gra jest oparta na modelu free-to-play, zaimplementowano w niej dość rozległy system mikrotransakcji. Blizzard zapewnia jednak, że wydawanie prawdziwych pieniędzy nie będzie niezbędnym elementem rozgrywki... Cóż, przekonamy się.

Zobacz także: Amazon Prime Gaming – darmowe gry w czerwcu 2022

Co wiemy o Diablo Immortal?

Diablo Immortal studia Blizzard to darmowy action-RPG w uniwersum, które znają wszyscy staroszkolni gracze. Tytuł został oficjalnie ogłoszony w 2018 roku, wywołując wówczas wiele kontrowersji. Okazało się, że pomysł wydania Diablo na urządzenia mobilne nieszczególnie zachwycił fanów. Sytuację poprawiły testy alfa i beta, które wzbudziły zainteresowanie wśród graczy, a Blizzard w końcu zdecydował się wydać wersję również na PC. Wersje na komputery i urządzenia mobilne będą identyczne, oferując dokładnie tę samą zawartość i wrażenia. Blizzard wprowadził nawet obsługę kontrolerów dla obu wersji gry i – po raz pierwszy w serii Diablo – zaimplementował oparty na WASD schemat sterowania dla graczy na PC.

Deweloper podkreśla jednak, że produkcja zorientowana jest przede wszystkim na urządzenia mobilne, a całe doświadczenie opracowano z myślą o grających na mniejszych ekranach. Oznacza to szybszą rozgrywkę i mniej rozległe dungeony, które można ukończyć w krótkich odstępach czasu. W ten sposób firma chce dopasować się do odbiorców mobilnych, którzy raczej unikają długich sesji grania. Tradycyjni pecetowcy mogą być więc odrobinę zawiedzeni.

Zobacz także: Czy Paralives będzie lepsze niż The Sims 4? Oto 5 ciekawych funkcjonalności!

Diablo Immortal – wymagania na PC

Wymagania sprzętowe Diablo Immortal na komputer prezentują się następująco:

  • System operacyjny Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 / Windows 11 (64-bitowy);

  • Procesor AMD FX-8100 lub Intel Core i3;

  • GPU: NVIDIA® GeForce GTX 460, ATI Radeon™ HD 6850 lub Intel HD Graphics 530;

  • Pamięć: 4 GB RAM.

Jak widać, do gry nie będzie potrzebny drogi i mocny sprzęt. Obsługiwana jest również całkiem szeroka gama kontrolerów – od padów Xbox One i Sony, aż po akcesoria Logitecha i kontrolery Nintendo Switch Pro.

Zobacz także: Co wiemy o fabularnym DLC do Cyberpunka? Fakty i plotki

Czekacie na premierę Diablo Immortal? Planujecie grę na PC, czy może na swoim telefonie? Podzielcie się swoją opinią!