Newsy
Gry

30.07.2022 10:00

Czy w GTA VI zagramy kobietą?

Według dziennikarza portalu Bloomberg Jasona Schreiera Grand Theft Auto VI będzie miało dwie grywalne postacie, z czego jedna będzie kobietą pochodzenia latynoskiego. Rockstar miał się tu sugerować postaciami Bonnie i Clyde – pary amerykańskich przestępców z lat 30. XX wieku.

Uwaga – artykuł zawiera jedynie nieoficjalne informacje i plotki. Jak na razie Rockstar nie potwierdził żadnej z poniższych rewelacji.

Bonnie i Clyde w nowej odsłonie GTA?

W swoim raporcie Schreier twierdzi, że produkcja będzie miała dwóch bohaterów – mężczyznę i kobietę. Ich historia jest rzekomo oparta na słynnej kryminalnej parze Bonnie i Clyde. Sugeruje to, że ta dwójka bohaterów również może być w zażyłym związku. Na chwilę obecną niewiele więcej wiadomo na ten temat – jedynie to, że kobieta ma być Latynoską.

Jeśli to prawda, byłby to pierwszy raz, gdy Rockstar zdecydował się umieścić grywalną postać kobiecą w serii GTA. Do tej pory nie pojawiały się one nawet w spin-offach. Wyjątek stanowi tu GTA Online, gdzie każdy może stworzyć sobie taką postać, jaka mu się zamarzy.

Rockstar Games przeszło ostatnio burzliwy okres, a kultura pracy w firmie uległa drastycznej zmianie. Programiści ze studia mają uważać, że są gotowi spróbować czegoś nowego. Schreier podkreśla, że może to być skręt w mniej kontrowersyjny, za to bardziej poprawny politycznie kierunek dla całej serii.

Zobacz także: Nowa duża aktualizacja The Sims 4

Kto miałby podłożyć głos nowej bohaterce?

Internauci znaleźli poszlakę, która mogłaby sugerować, jaka aktorka głosowa zagra bohaterkę GTA VI. Chodzi o Natonię Monet, która niedawno ujawniła swoją nową rolę Tamary z gry o nazwie Fireball. Twórcą tego tajemniczego projektu ma być Rockstar Games. Gdy sprawa się nagłośniła, aktorka szybko usunęła swój wpis, co doprowadziło do spekulacji, że Fireball to w rzeczywistości Grand Theft Auto VI.

Na razie jednak nie jest jasne, jaką rolę odegra Monet i czy w ogóle pojawi się w nowej odsłonie serii.

Zobacz także: Czym jest Cloud Gaming?

Jak podoba Wam się pomysł GTA z kobiecą z postacią? Dajcie znać w komentarzach!