Newsy
Gry

16.01.2024 11:49

Xbox Developer Direct 2024 – kiedy? Co zobaczymy?

Microsoft potwierdził swoją pierwszą prezentację w tym roku. Już 18 stycznia na Xbox Developer Direct dowiemy się więcej na temat Indiana Jones, Hellblade 2 i Avowed. Sprawdź, na co warto czekać!

Xbox Direct 2024 – co pokaże nam Microsoft?

Początek roku jest zazwyczaj dość spokojny, jeśli chodzi o wiadomości ze świata gier. Jednak nie da się ukryć, że 2024 rok zaczął się dość aktywnie. W najbliższych tygodniach zagramy w gry takie jak Like a Dragon: Infinite Wealth, Persona 3 Reload, Tekken 8 i Prince of Persia: The Lost Crown. Microsoft także postanowił zacząć „z buta”, ogłaszając pierwszą w tym roku prezentację gier Xbox w postaci Xbox Developer Direct i The Elder Scrolls Online 2024 Global Reveal. Co tam zobaczymy? Obiecano nam informacje na temat niezatytułowanej gry Bethesdy o Indiana Jones, Avowed , Senua's Saga: Hellblade 2 i Ara: History Untold. Po drodze z pewnością trafi się też kilka niespodzianek.

Zobacz także: Top 10 gier 2024, których fani nie mogą się doczekać!

Xbox Developer Direct 2024 – gdzie obejrzeć?

Event Xbox Developer Direct rozpocznie się w czwartek, 18 stycznia o godzinie 21:00 i będzie trwać około godziny. Bezpośrednio po zakończeniu wydarzenia rozpocznie się globalna premiera The Elder Scrolls Online 2024.

Transmisję obejrzysz na kanale Xboxa na YouTube lub na Twitchu.

Największą grą, jaką zobaczymy podczas Xbox Developer Direct, jest zupełnie nowy tytuł Indiana Jones od szwedzkiego dewelopera MachineGames. Studio jest odpowiedzialne między innymi za znakomity restart Wolfensteina. Microsoft potwierdził, że zobaczymy ponad 10 minut aktualizacji gry i deweloperów, a także pierwsze spojrzenie na rozgrywkę.

Zobaczymy także Avowed – debiut studia Obsidian Entertainment na arenie RPG akcji w settingu fantasy, w stylu The Elder Scrolls. W międzyczasie Ninja Theory zaprezentuje więcej gier Senua’s Saga: Hellblade 2, a my przyjrzymy się Ara: History Untold od Oxide Games – deweloperów, którzy dotychczas pracowali nad klasycznymi tytułami strategicznymi, takimi jak seria Civilization.

Ale oczywiście zawsze jest szansa na niespodziankę. W zeszłym roku podczas Xbox Developer Direct zaprezentowano i wypuszczono grę Hi-Fi Rush, która okazała się ogromnym sukcesem. Dlatego wszyscy spodziewają się, że Microsoft i tym razem zaskoczy czymś graczy.

Plotki, ploteczki – co jeszcze może pojawić się na wydarzeniu Xboxa?

Bethesda Game Studios bardzo nieśmiało podeszło do planowanego rozszerzenia Starfield, Shattered Space. Jedyną oficjalną wskazówką dotyczącą rozszerzenia jest post na blogu studio, w którym pierwotnie ujawniono tytuł DLC. Dlatego można założyć, że studio i wydawca, Xbox, zdecydują się zamieścić mały fragment Shattered Space podczas nadchodzącej prezentacji.

Fable od studia Playground Games również jest godnym kandydatem do prezentacji podczas nadchodzącego Xbox Developer Direct 2024. Warto pamiętać, że to studio odpowiada także za markę Forza Horizon. Jednak może być trochę za wcześnie na nową grę z tej serii – w końcu całkiem niedawno wydano Forza Motorsport. Nie można jednak wykluczyć, że studio zechce pochwalić się łakomymi kąskami ze swojej nowej wyścigowej produkcji – o ile takie w ogóle już istnieją?

Oblivion Remake na Xbox Direct?

Kolejnym tytułem, który rozpala serca graczy, jest potencjalny remake The Elder Scrolls IV: Oblivion. Według plotek, które pojawiły się na forach internetowych w zeszłym roku, Bethesda pracuje nad portem Obliviona na obecną generację. Co więcej, sama firma wrzuciła ostatnio dość enigmatyczny teaser, w którym fani dopatrzyli się herbów miast z cesarskiej prowincji Cyrodill – miejsca, w którym dzieje się akcja Obliviona:

Biorąc pod uwagę obecny trend remake'ów i remasterów, port obecnej generacji jednego z najbardziej lubianych tytułów z serii jest całkiem możliwy. A jakie jest lepsze miejsce na ogłoszenie remake'a niż nadchodzące Xbox Developer Direct 2024? Jednak warto traktować te informacje z przymrużeniem oka.

Zobacz także: Najlepsze gry – 2023 rok

A Wy, na jakie gry ze stajni Microsoftu czekacie najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!