Gry
Newsy

24.05.2023 10:57

Sprzedaż Dead Island 2 robi wrażenie. Gra rozchodzi się jak świeże bułeczki

W ciągu 4 dni od premiery Dead Island 2 trafiło do miliona graczy. To niezwykłe osiągnięcie jak na grę zapowiedzianą w okolicach 2014 roku. Jaka jest całkowita sprzedaż Dead Island 2? Tego dowiedzieliśmy się z ostatniego rapurtu finansowego Embracer Group!

Sprzedaż Dead Island 2 powala – to prawdziwy bestseller!

Wspomniany raport finansowy zawiera sporo ciekawych informacji o dochodach Embracer Group. Jednak najciekawsza dotyczy wspomnianego już Dead Island 2.

Zgodnie z dokumentem, w pierwszy weekend od premiery (21–23 kwietnia 2023 roku) gra sprzedała się w milionie egzemplarzy. W momencie wydawania raportu (24 maja 2023 roku), czyli miesiąc po premierze, udało się tę liczbę podwoić. Sprzedaż Dead Island 2 wynosi więc 2 miliony egzemplarzy.

Trzeba uznać to za naprawdę duży sukces. Warto przypomnieć, że pierwszy zwiastun gry miał miejsce na E3 2014, gra kilkukrotnie przechodziła z jednego studia do drugiego.

Widać, że Embracer Group jest zadowolone ze sprzedaży Dead Island 2. Lars Wingefors, CEO studia, stwierdził w raporcie, że: „To niezwykle satysfakcjonujące widzieć, że decyzja o daniu developerom więcej czasu na dopracowanie gry się opłaciła”.

Zobacz także: KOTOR Remake anulowany? Insider nie pozostawia złudzeń