Gry

20.07.2022 15:06

RPG oparte na kaszubskiej mitologii? Poznaj Dungeons of the Amber Griffin

Polskie studio Frozengem zapowiedziało turowy dungeon crawler o nazwie Dungeons of the Amber Griffin. Gra wygląda jak duchowy potomek Legend of Grimrock i klasycznych RPG-ów z lat 80., jednak opiera się na polskiej, a raczej kaszubskiej mitologii.

Dungeons of the Amber Griffin – RPG na fantastycznych Kaszubach

Polski deweloper zaprezentował pierwszy zwiastun swojej nowej gry RPG. Produkcja ma nawiązywać do klasycznych przedstawicieli swojego gatunku sprzed kilku dekad. Co ciekawe, sama historia przeniesie nas w umagicznione Kaszuby, a pierwsze skrzypce ma w niej grać gryf znany z kaszubskiego herbu.

Rozwój produkcji wspiera Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP oraz Muzeum Literatury i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Na Steam możemy przeczytać:

Przygotuj się na ekscytującą podróż po świecie Mistycznych Kaszub. Poznaj wierzenia dawnych Pomorzan oraz rozpraw się z potworami, które zaczęły panoszyć się po okolicy. Pokonując potwory zbierz informacje do bestiariusza, stworzonego na podstawie kaszubskich opowieści.

Pod względem rozgrywki Dungeons of the Amber Griffin to typowy turowy dungeon crawler, w którym eksplorujesz lochy, szukasz kryjówek i tajemnych przejść oraz – oczywiście – walczysz z potworami. Gra oferuje m.in.:

  • 9 różnych klas bohaterów, z których 4 można dodać do drużyny;

  • 20 rodzajów potworów;

  • 500 rodzajów broni i zbroi.

Zobacz także: Skate 4 to jednak Skate? Będzie za darmo!

Dungeons of the Amber Griffin – premiera

Na razie wiemy jedynie, że Dungeons of the Amber Griffin pojawi się w 2023 roku. Sam tytuł prezentuje się dość ciekawie, jednak widać, że autorzy na razie mają tylko prototyp i aktywnie szukają pieniędzy na rozpoczęcie prac nad pełną wersją. Jeśli jesteś zainteresowany tym projektem, dodaj go do swojej listy życzeń Steam.

Zobacz także: Minecraft 1.20 – kiedy się pojawi, co dostaniemy?

Co myślicie o RPG na Kaszubach? Podzielcie się opiniami w komentarzu!