Newsy
Gry

08.05.2023 9:00

Powstaje nowe MMO jak Metin 2. Będzie zbiórka na Kickstarterze

Metin 2 ma w Polsce status kultowego MMORPG. Ponad dekadę temu zagrywał się w niego praktycznie każdy. Teraz powstaje kolejna gra, która czerpie garściami z dawnego króla MMO. Można by nawet rzec – kopiuje. Oto Magic to Master, dalekowschodnie MMO, które bezczelnie gra na sentymencie graczy.

Czym jest MMORPG Magic to Master i w czym przypomina Metina 2?

Magic to Master to dalekowschodnie MMORPG, które oferuje duży, otwarty świat i rozbudowaną rozgrywkę w trybach PvE i PvP. Twórcy ze studia Laniatus Games nie ukrywają inspiracji klasycznymi tytułami z tego gatunku. Już na pierwszy rzut oka widać, że swego czasu musieli sporo zagrywać się w Metina 2. Ich gra wygląda niemal identycznie jak klasyk Gameforge’a. Wystarczy spojrzeć na poniższego screena:

ekwipunek i interfejs w Magic to Master MMORPG

Magic to Master dosłownie kopiuje rozwiązania stareńkiego Metina 2. Mowa tu o stylu graficznym, poziomie szczegółowości, kolorystyce, przeciwnikach, interfejsie i efektach specjalnych. Mało tego, nawet animacje ataków i poruszania się wyglądają praktycznie tak samo. Widać to już po pierwszych sekundach gameplayu:

Nawet podział klas wygląda bardzo podobnie. Dla przypomnienia – Metin 2 oferował na początku Wojownika, Surę, Ninję i Szamana. Później doszedł też Lycan. Z kolei w Magic to Master będzie można zagrać Wojownikiem, Ninją, Petrunem (odpowiednikiem Sury) i Szamanem. Zaskakująco duża zbieżność, prawda?

magiczna umiejętność szamana w Magic to Master podobna do Metina2

Czy ten czar szamana nie wygląda dziwnie znajomo?

Już teraz wiadomo, że Magic to Master będzie dostępne w polskiej wersji językowej. Twórcy muszą sobie doskonale zdawać sprawę z tego, gdzie Metin 2 miał naprawdę dużą popularność.

Kiedy premiera Magic to Master? Jak zagrać?

Magic to Master nie ma jeszcze wyznaczonej premiery. Ba, nawet nie wiadomo jeszcze, czy gra w ogóle powstanie. Na razie studio Laniatus Games poinformowało, że wkrótce rozpocznie się zbiórka na Kickstarterze. Zainteresowanym polecam śledzić też kartę Steam produkcji.

Magic to Master Petrun, czyli odpowiednik Sury w Metin 2

Zagadka za 100 punktów – na powyższym screenie pokazano Surę czy Petruna?

Pozostawiam też bez odpowiedzi pytanie, czy Magic to Master nie jest przypadkiem zmodyfikowaną wersją Metina 2 na serwerze prywatnym. Podobieństw jest tak wiele, że aż trudno uwierzyć, by to MMORPG było robione całkowicie od podstaw. No i pozostaje kwestia poziomu grafiki, który standardem odstaje nawet od tytułów wydawanych dekadę temu.

Czy jakiekolwiek uczciwe studio (bez żadnego portfolio) byłoby w stanie podjąć ryzyko wydania tak brzydkiej, ale bezczelnie grającej na sentymencie graczy produkcji?