Newsy
Gry

28.06.2022 10:23

Overwatch 2 zastąpi pierwszą część

Studio Blizzard Entertainment ujawniło, że oryginalny Overwatch jeszcze w tym roku zostanie całkowicie zastąpiony przez swój „sequel”. Informacja pochodzi z niedawnego wątku Ask Me Anything, gdzie reżyser gry Overwatch 2, Aaron Keller, odniósł się do tego, co dla długo oczekiwanej kontynuacji oznacza „wczesny dostęp”.

Overwatch 2 całkowicie zastąpi „jedynkę”

Zespół programistów Blizzarda odpowiedzialny za Overwatch 2 niedawno zorganizował sesję Reddit Ask Me AnyThing ze społecznością gry. Gdy jeden z graczy zapytał, co oznaczałoby uruchomienie Overwatch 2 we wczesnym dostępie w październiku tego roku, jeden z deweloperów gry ujawnił, że skutecznie zastąpi ona obecną usługę – pierszego Overwatcha. Innymi słowy, w momencie premiery sequela Overwatch przestanie istnieć.

Używamy terminu Wczesny dostęp, by podkreślić, że to dopiero początek wielu nowych aspektów, które pojawią się w grze. Wprowadzamy nowych bohaterów, mapy i funkcje, ale sezonowo pojawia się ich jeszcze więcej – co 9 tygodni. Niedawno opublikowaliśmy plan szczegółowo opisujący niektóre z tych treści, z nowym bohaterem nadchodzącym w sezonach 1 i 2 oraz nową mapą w sezonie 2. Dodatkowo, większe elementy gry, które zawsze były częścią wizji OW2 – w tym uruchomienie Kampanii PvE w przyszłym roku – będą wydane do gry w ramach usługi na żywo.

Zobacz także: 10 gier z Xbox Game Pass, w które musisz zagrać w 2022 roku!

Overwatch 2 – premiera

Overwatch 2 ma zostać uruchomiony 4 października 2022 r. jako darmowa gra z wczesnym dostępem na Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, PC, PS5, PS4 i Nintendo Switch. W tej wersji otrzymamy część funkcjonalności PvP, a zawartość fabularna PvE ma pojawić się w późniejszym terminie. Każdy, kto kupił pierwszą część Overwatch, po przejściu gry na nową wersję otrzyma pakiet założycielski z dwiema epickimi skórkami, unikalnym emblematem i kilkoma innymi korzyściami w nagrodę za bycie graczem prequela. Podczas gdy Overwatch 2 jest darmowy, Blizzard Entertainment ogłosił pakiet Watchpoint Pack, który obejmuje gwarantowany dostęp do wersji beta, walutę premium, pierwszą przepustkę bojową i inne funkcje, z których mogą skorzystać gracze.

Zobacz także: Darkest Dungeon w steampunkowym klimacie? Oto Circus Electrique!

Cieszycie się z nowej decyzji? A może uważacie, że to zabije Overwatcha? Podzielcie się opinią w komentarzu!