Gry
Newsy

24.06.2022 13:15

Darkest Dungeon w steampunkowym klimacie? Oto Circus Electrique!

Próbowałeś kiedyś wyobrazić sobie Darkest Dungeon, w którym trupa cyrkowa walczy z falami zombie na ulicach steampunkowego Londynu? Z pewnością nie jest to pierwsze, co przyszło Ci do głowy, ale z pomocą przychodzi Circus Electrique. Nowa produkcja tworzona przez Zen Studios ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Circus Electrique – z czym to się je?

W tym tygodniu Zen Studios opublikowało szczegołowy zwiastun rozgrywki swojego nowego dungeon crawlera, Circus Electricue. Studio do tej pory było znane głównie ze swoich symulacji pinballa, ale nigdy nie bało się też eksperymentować z nowymi gatunkami. Dowodem są wydane przez to studio gry takie jak KickBeat czy CastleStorm. Jednak co z samym Circus Electrique? Produkcja zawiera elementy fabularnej gry RPG, walki taktycznej i... symulatora zarządzania cyrkową trupą. Film opowiada o przygodach grupy klasycznych cyrkowców — siłaczy, klaunów, a nawet lwa — walczących o uratowanie miasta przed Szaleństwem, które zamieniło tysiące niewinnych obywateli w żądne krwi potwory.

Twórcy kreują Circus Electrique na dungeon crawlera o stosunkowo niskim progu wejścia i nawet nie zadają sobie trudu, by zaprzeczyć, jaką grą się inspirowali. To kolejna produkcja z gatunku, który powstał w dniu premiery Darkest Dungeon. Jednak zgodnie z zapowiedziami Zen Studios, ich tytuł ma być przystępny dla graczy, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tego typu zabawą.

Zobacz także: PS Plus od dzisiaj w Polsce! Który plan wybrać?

Jak Circus Electrique wygląda w praktyce?

Fabuła Circus Electrique przenosi nas do mrocznej, steampunkowej wersję londyńskiej metropolii, która padła ofiarą tajemniczego kataklizmu znanego jako Szaleństwo. Jako gracz przejmujesz kontrolę nad członkami cyrkowej trupy i dzielisz ich na cztery grupy, którymi następnie eksplorujesz lochy i próbujesz ocalić Londyn.

Podobnie jak w przypadku pozornego wzoru do naśladowania Darkest Dungeon, musisz upewnić się, że umiejętności twoich bohaterów uzupełniają się nawzajem, gdy tworzysz drużynę. Różne kolory lub rozmieszczenie wojowników na polu bitwy są ważne, ponieważ oni również są twoim wrogiem, ponieważ ich przeciwnicy również mają ataki o różnym zasięgu i w bezlitosny sposób utrudniają mu życie.

Kiedy zostanie ogłoszona premiera Circus Electrique? Tego dokładnie nie wiadomo. Z doniesień wynika jednak, że gra jeszcze w tym roku pojawi się na PC, PlayStation 4 i PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch – lub przynajmniej części z tych platform.

Zobacz także: Far Cry 5 trafi do Xbox Game Pass!

Podobało Wam się Darkest Dungeon? Jak zapatrujecie się na nowy tytuł Zen Studios? Dajcie znać w komentarzu, co o tym sądzicie!