Newsy
Gry

29.06.2022 16:50

Lost Ark otrzyma wiedźmińskie DLC

Lost Ark otrzyma nowy dodatek, który swoją zawartością nawiązuje do popularnej gry RPG Wiedźmin 3: Dziki Gon. DLC ma ukazać się jeszcze tej zimy. Jaki content będzie oferowało nowe rozszerzenie?

Crossover Wiedźmina i Lost Ark

Lost Ark to jedna z najpopularniejszych gier MMORPG, która od dnia swojej premiery w Europie przyciąga tysiące graczy. Twórcy gry – studio Smilegate – niedawno zorganizowali konferencje, podczas których przedstawili swoje plany na najbliższą przyszłość. Ich flagowa produkcja ma otrzymać wiele nowych elementów, w tym nową klasę Aeromancer i DLC skupione wokół znanej wszystkim gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

DLC wywołało spory szum wśród społeczności na całym świecie. Na chwilę obecną nie wiemy, czy dodatek będzie dostępny w wersjach innych niż południokoreańska, można jednak śmiało zakładać, że nowe rozszerzenie ma na celu przyciągnąć do produkcji właśnie zachodnich graczy.

Prace nad nowym DLC potwierdziło także studio CD Projekt RED.

Zobacz także: Overwatch 2 zastąpi pierwszą część

Co znajdzie się w nowym DLC?

Zaskakujące ogłoszenie studia Smilegate okazało się pożywką dla wielu nowych teorii. Na wszystkich forach internetowych wrzą dyskusje na temat tego, jaką zawartość zaoferuje nam nowe rozszerzenie.

Niektóre opinie sugerują, że DLC może dodać zupełnie nową klasę wiedźmina, który walczyłby m.in. przy pomocy słynnych wiedźmińskich znaków. Inni z kolei uważają, że dodatek będzie zawierał głównie nowe skórki lub przedmioty związane z uniwersum Wiedźmina. Ponieważ jednak nowa zawartość została sklasyfikowana jako samodzielny dodatek, można podejrzewać, że zespół Smilegate pokusi się o coś więcej niż kilka nowych fryzur.

To już nie pierwszy raz, kiedy tytułowy Wiedźmin gościnnie występuje w innych grach. Był on już jedną z dostępnych postaci w Soul Calibur 6, pojawił się też w dodatku do Monster Hunter World. Jak będzie wyglądał kolejny crossover? To się okaże. Na razie wiadomo jedynie, że dodatek ma ukazać się zimą 2022 roku w Korei Południowej, a wkrótce potem zapewne i w pozostałych częściach świata.

Zobacz także: 10 gier z Xbox Game Pass, w które musisz zagrać w 2022 roku!

Gracie w Lost Ark? Czekacie na nowe DLC? Podzielcie się opinią w komentarzu!