Newsy
Gry

27.07.2023 14:25

Life by You – premiera już niedługo!

Life by You to nowa konkurencja dla popularnej serii symulatorów The Sims. Paradox Interactive i Paradox Tectonic oficjalnie potwierdzili, kiedy możemy spodziewać się dostępu do wersji early access. Zobacz sam – to szybciej niż myślisz!

Najważniejsze informacje:

  • Studio Paradox Tectonic zapowiedziało, że ich gra symulacyjna zostanie wydana w wersji early access już 5 marca 2024 roku. Pierwotnie miało się to stać szybciej, ale studio potrzebuje więcej czasu na prace nad grą.

  • Twórcy zajmują się wprowadzeniem wielu usprawnień rozgrywki i poprawek graficznych. Interfejs użytkownika zostanie całkowicie przebudowany, a moderzy otrzymają wiele nowych narzędzi.

  • „Simsy od Paradoxu” zaoferują w pełni otwarty świat, konfigurowane dialogi i swobodne przełączani się między postaciami.

Life by You – premiera już na początku przyszłego roku

Wydawca Paradox Interactive ogłosił, że ​​gra Life by You zostanie wydana we wczesnym dostępie w marcu przyszłego roku. Deweloper Paradox Tectonic chciał udostępnić graczom wersję próbną już we wrześniu, ale okazało się, że firma potrzebuje więcej czasu na to, by dopieścić produkcję do perfekcji.

Paradox ujawnił swoje najnowsze dzieło w marcu ubiegłego roku, o czym pisaliśmy na naszym portalu. Reżyserem nadchodzącej gry symulacyjnej Rod Humble – były dyrektor generalny studia odpowiadającego za Second Life, Linden Lab. Jednak to nie wszystko – brał też udział w produkcji The Sims 2 i The Sims 3.

Choć Life by You na pierwszy rzut oka jest łudząco podobna do popularnej serii symulatorów od Electronic Arts, innowacyjny projekt Paradoxu chce wnieść w ten gatunek wiele zmian. Możemy spodziewać się między innymi nieograniczonego niczym otwartego świata, rozwiniętych dialogów i swobodnej kontroli nad wszystkimi postaciami.

Czego możemy się spodziewać po nowej grze Paradoxu?

Zgodnie z najnowszym filmem i komunikatem prasowym dewelopera, w wersję early access zagramy już 5 marca 2024 r. Na kanale Life By You na YouTube reżyser Rod Humble zapewnił, że studio uważnie słucha opinii fanów i partnerów ze społeczności modderskiej. Paradox Tectonic chce też wprowadzić kilka znaczących ulepszeń rozgrywki. Jednak ich wdrożenie wymaga przesunięcia wczesnego terminu early access z powrotem na początek 2024 roku.

Co obejmują ulepszenia? Przede wszystkim poprawki wizualne, nowe mechaniki rozgrywki, przebudowany interfejs użytkownika, dodatkowe narzędzia do modowania, poprawki błędów i dwa nowe języki. Gra obsługuje już angielski, francuski, hiszpański i niemiecki, ale Paradox Tectonic planuje dodać do swojej gry także włoski i portugalski. Ulepszenia wizualne to przede wszystkim nowe animacje, bardziej szczegółowe modele postaci i ulepszone oświetlenie.

Reżyser nie zdradził zbyt wiele informacji na temat pozostałych aspektów gry. Jednak zapewnił, że udoskonalone funkcje rozgrywki zapewnią graczom jeszcze lepsze wrażenia, gdy już będą mieli okazję usiąść do nowego tytułu studia. Co ciekawe, informacje na temat nowego interfejsu mają pojawić się jeszcze w tym tygodniu.

A co z warstwą techniczną? Prace nad usuwaniem bugów będą trwały przez cały okres wczesnego dostępu, jednak wersja early access już sama w sobie ma być w stu procentach grywalna. Z kolei moderzy mogą cieszyć się z nowych narzędzi, które pozwolą im tworzyć jeszcze więcej autorskich rozwiązań. Bo czym byłby symulator życia bez modów?

Kupiłeś grę w przedsprzedaży? Paradox zwróci Ci pieniądze!

Jeśli zamówiłeś Life by You w przedsprzedaży w sklepie Epic Games Store, Paradox automatycznie zwróci Ci pieniądze. Oznacza to, że będziesz musiał dokonać zakupu jeszcze raz. W ramach osłody studio zapowiedziało nowy bonus dla wersji pre-order – jest nim „Nightclub Vibe Pack”. To zestaw ośmiu ekskluzywnych mebli, które możesz wykorzystać do udekorowania swojego domu lub klubu nocnego.

Humble dodał, że studio będzie przynajmniej raz w tygodniu zdawać relacje z postępów i odpowiadać na pytania fanów. Przemawiając w imieniu zespołu, podziękował także społeczności za wsparcie dla Life by You.

Zobacz także: Death Stranding 2 – co wiemy o sequelu symulatora pracy postapokaliptycznego kuriera?

A Wy czekacie na „Simsy od Paradoxu”? Dajcie znać w komentarzu!