Gry
Newsy

08.03.2022 19:00

FUT bez rosjan! Kolejne bany EA w FIFA 22

Z paczek w trybie FIFA Ultimate Team znikają rosyjscy zawodnicy, kluby, herby, koszulki i wszystko, co związane z tym krajem. Jednak wszystkie wydropione już przedmioty i karty będą dalej dostępne dla graczy.

Z FUTa znika wszystko, co związane z rosją

O usunięciu związanych z rosją i białorusią* klubów, zawodników, herbów i trenerów usłyszeliśmy po raz pierwszy kilka dni temu. Wtedy EA postanowiło usunąć z gier FIFA 22 i NHL 22 wszystko, co związane z naszym dalszym sąsiadem ze wschodu. Jednak pierwsza decyzja ograniczyła się do usunięcia przedmiotów z trybów dla jednego gracza. Teraz Electronic Arts podjęło podobną decyzję w najpopularniejszym trybie sieciowym gry – FIFA Ultimate Team. O tej decyzji dowiadujemy się w komunikacie powitalnym zaraz po wejściu do gry.

komunikat o usunięciu rosji z fut fifa ultimate team

źródło screena: eurogamer.com

Przypomnijmy, że tryb Ultimate Team w ostatnich kilkunastu odsłonach serii FIFA to najpopularniejsza multiplayerowy tryb symulatora piłki nożnej. Za pomocą specjalnych kart gracze tworzą w nich swoje własne, wymarzone kluby. Oprócz zawodników można ustawić dowolny (z obecnych w grze) herb, stadion czy ubrać swoich graczy w jeden z dostępnych w grze strojów.

Lista przedmiotów, które nie będą już dropiły w paczkach w trybie Ultimate Team

Oto niektóre przedmioty, których nie będzie się dało już zdobyć w FUT:

  • Zawodnicy z rosyjskich klubów,

  • Stroje rosyjskich klubów,

  • Stadiony i przedmioty związane z rosyjskimi klubami i drużyną narodową,

  • Menedżerowie związani z ligą rosyjską,

  • Przedmioty menedżerskie związane z ligą rosyjską.

A co z już zdobytymi przedmiotami?

EA potwierdziło, że wszystkie zbanowane przedmioty znikną wyłącznie z paczek. Jednak pozostaną w ekwipunkach graczy, którzy zdobyli je już wcześniej.

Skąd taka decyzja? Całkowite usunięcie istniejących już w grze przedmiotów spowodowałoby duże zawirowania na rynku i zdecydowanie zirytowałoby graczy, którzy zgromadzili ich sporo w swoich klubach. Trudno byłoby też ustalić sensowną rekompensatę. Dlatego usunięcie wymienionych wyżej przedmiotów z paczek to bezpieczniejszy, choć dalej odważny ruch. Nie oznacza to jednak, że zmiana przejdzie bez echa. Już teraz widać, że wszystkie związane z rosją przedmioty drożeją do maksymalnej dopuszczalnej wartości. Wkrótce ich liczba na rynku znacznie się zmniejszy, a niektóre karty będą widoczne tylko w klubach największych zapaleńców i kolekcjonerów. I dobrze – im mniej rosyjskich akcentów w grach, tym lepiej.

*nazwy tych nacji pisane małą literą to celowy zabieg