Newsy

28.03.2022 18:15

Duże zmiany w multi Forzy Horizon 5 – co wprowadza Horizon Customs?

Wraz z rozpoczynającą się 29 marca Serią 6 w Forzy Horizon 5, do gry trafi patch, który wprowadza niemałą rewolucję do trybu Horizon Open. Nowe samochody, system progresji, customowe wyścigi i wiele więcej. To wszystko pojawi się w nadchodzącej aktualizacji „Horizon Customs” do Forzy Horizon 5!

Co zmienia patch „Horizon Customs” do Forzy Horizon 5?

Jutrzejsza aktualizacja wprowadzi sporo nowej zawartości do gry. Po zeszłotygodniowych zapowiedziach w końcu poznaliśmy konkrety. Najwięcej wydarzy się w trybie Horizon Open.

Nowy system progresji w FH 5

Wraz z jutrzejszym patchem w grze pojawi się zupełnie nowy system progresji. Będzie bazował na systemie odznak. Po ich zdobyciu będzie można się nimi chwalić przed innymi graczami, dzięki czemu rywale w końcu będą wiedzieli, z kim mają do czynienia.

Kolejne odznaki będzie się dało zdobyć poprzez wykonywanie konkretnych zadań albo levelowanie w trybach takich jak otwarte wyścigi, drifting, gry na placach zabaw i niestandardowe wyścigi. Co ważne, ranking ten nie dotyczy trybu Eliminator, dlatego w nadchodzącej aktualizacji będzie on odłączony od Horizon Open. Ikona z odznaką pojawi się obok nazwy gracza. Twórcy uruchomią też specjalny ranking, na którym będą pokazywani najlepsi gracze oraz znajomi.

Niestandardowe wyścigi w Forzy Horizon 5

Dzięki temu trybowi gracze otrzymają większą kontrolę nad tym, w jakich wyścigach będą brali udział. Dla przykładu: rajdowcy będą teraz mogli szukać przeciwników wyłącznie do wyścigów off-road dla klasy S1. Dla ludzi, którzy lubią konkretny typ starć – rozwiązanie idealne.

Nowe samochody do zdobycia w Forzy Horizon 5

Forza nie byłaby sobą, gdyby z każdą serią w grze nie pojawiały się kolejne pojazdy do zdobycia. W ciągu najbliższych tygodni gracze otrzymają szansę, by pokierować takimi supersamochodami jak:

  • 2012 Ascari KZ1R,

  • 2021 McLaren 765LT Coupe,

  • 2018 ATS GT,

  • 2014 McLaren 650S Spider,

  • 1966 Oldsmobile Toronado (dostępny w Car Passie od 31 marca),

  • 2021 McLaren 620R (dostępny w Car Passie od 7 kwietnia),

  • 2021 MINI John Cooper Works GP (dostępny w Car Passie od 14 kwietnia),

  • 2019 Porsche 911 Speedster (dostępny w Car Passie od 21 kwietnia),

  • zupełnie nowy, niesamowity 2021 Ford Mustang Mach-E 1400 możliwy do zdobycia po ukończeniu zupełnie nowej serii fabularnej związanej z driftingiem:

nowy mustang mach-e 1400 w Forzy Horizon 5

Nowa fabularna seria driftingowa – Drift Club Mexico

Jeśli ktoś stawiał pierwsze kroki w driftingu w FH4, to najpewniej robił to właśnie w trybie Drift Club. Dla tych graczy, którzy powracają do tych wyzwań z sentymentem, mam dobrą wiadomość. W Forzy Horizon 5 rozpoczyna działalność Drift Club Mexico!

A wraz z nim do gry powróci charyzmatyczny Walijczyk Robert Glenn, który ponownie zaoferuje graczom kilkanaście zróżnicowanych wyzwań związanych z kontrolowanym poślizgiem w trakcie (niezwykle) szybkiej jazdy!

Co ważne, po ukończeniu 6 rozdziałów, gracz otrzyma wspomnianego wyżej elektrycznego Mustanga. Jest się o co starać!

drift club mexico w fh5 seria 6

Oprócz tego do gry trafi mnóstwo nowych przedmiotów kosmetycznych. Patch z 29 marca do FH5 wniesie też kilka poprawek błędów i usprawnień technologicznych.

Tak prezentują się wszystkie zmiany w serii 6 Forzy Horizon 5:

Gotowi, by znów zasiąść za kółkiem? Mnie nie trzeba namawiać!