Gry
Newsy

02.03.2023 21:40

DLC do Elden Ring zapowiedziane – oto Shadow of the Erdtree!

Studio FromSoftware zapowiedziało pierwsze DLC do swojej najnowszej gry! Shadow of the Erdtree. Co znajdzie się z nowym dodatku? Twórcy nie podali konkretnych szczegółów, ale gracze zaczęli już tworzyć własne teorie!

Shadow of the Erdtree – pierwsze DLC do Elden Ring

DLC Elden Ring ogłoszone! Pierwsze rozszerzenie do popularnego erpega będzie nazywać się Shadow of the Erdtree. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie nastąpi premiera – na takie informacje prawdopodobnie przyjdzie nam trochę poczekać.

Niedawno jedna z najlepszych gier zeszłego roku otrzymała darmową aktualizację Colosseum. Dodała ona walkę PvP i nowy system dobierania graczy. Z kolei Shadow of the Erdtree będzie pierwszym dużym rozszerzeniem DLC i wygląda na to, że skupi się wokół samego Erdtree, które jednak lata świetności ma już za sobą.

Chociaż szczegóły dotyczące dodatku Elden Ring  nie zdradzają zbyt wiele, gracze mają już wiele swoich własnych teorii.

Co wiadomo o nowym DLC?

The Shadow of the Erdtree to pierwsze duże rozszerzenie do Elden Ring, które zapowiedziano 28 lutego 2023 r. Jednak w chwili pisania tego tekstu mamy o nim niewiele informacji. Właściwie znana jest jedynie nazwa i nowa grafika koncepcyjna, przedstawiająca blondwłosą kobietę na koniu, jadąca w kierunku popielatej wersji Erdtree z podstawowej wersji gry. Całość dość wygląda ponuro – nawet jak na standardy FromSoftware – a w tle widzimy ciemne niebo i liczne upiorne postacie wśród ruin.

Dodatek Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Na podstawie obecnych informacji może być też trudno określić szczegóły dotyczące treści i historii. Enigmatyczne ujęcie promocyjne pokazuje pomniejszoną, spopieloną postać Erdtree i wraz z tytułem sugeruje, że będzie to przewodni temat nowego DLC.

Tajemnicza chmura między Boskimi Wieżami

Przez kilka ostatnich dni fani zdążyli już wysnuć wiele własnych koncepcji. Jedna z nich dotyczy tajemniczej chmury. Co to jest? Jeśli odkryjesz wszystkie lokalizacje Boskiej Wieży Elden Ring, zauważysz, że idealnie zbiegają się one wokół centralnego punktu. Nie jest to Erdtree, jak można się spodziewać, ale fragment niedostępnego oceanu w samym środku mapy, jakby zasłonięty chmurą. Wydaje się to podejrzane – być może w DLC zobaczymy, jak ta chmura się rozwiewa i otwiera przed nami nowe tereny?

A Wy co sądzicie o nowym dodatku? Dajcie znać w komentarzu!