Newsy
Inne

30.11.2021 15:00

Wyższa jakość obrazu gier w xCloud dzięki nowej funkcji w Microsoft Edge

Clarity Boost w przeglądarce Microsoft Edge pozwoli poprawić jakość streamingu gier w usłudze xCloud. Czy warto grać na Edge'u? Kiedy premiera nowej funkcji? Przekonaj się o tym na portalu Grywalnia.pl!

Jak działa Clarity Boost w przeglądarce Microsoft Edge?

Nowa, ekskluzywna funkcja przeglądarki Microsoft Edge zwiększa ogólną jakość streamowanego obrazu z gry, a robi to między innymi poprzez zwiększenie ostrości wyświetlanej grafiki.

Na oficjalnym blogu xbox.com padła też informacja, że zwiększenie jakości streamowanych w usłudze xCloud gier możliwa była również dzięki zestawowi usprawnień skalowania na urządzeniu gracza. W konsekwencji rozgrywka w chmurze będzie wymagała nieco większej mocy obliczeniowej w zamian za lepszą jakość obrazu w grze. Poniżej zobaczysz porównanie przygotowane przez Microsoft na podstawie gry Gears Tactics:

Działanie clarity boost na Edge'u w grze Gears Tactics
Clarity Boost w Microsoft Edge na przykładzie gry Gears Tactics

Serwis kompresuje zdjęcie, więc różnica może nie być widoczna. Wyraźne porównanie graficzne znajdziesz w artykule na blogu xbox

Jak korzystać z Clarity Boosta w Microsoft Edge?

Do prawidłowego działania nowej funkcji w xCloud wymagana jest subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate oraz pobrana przeglądarka Microsoft Edge.

Jak włączyć Clarity Boost w xCloud?

  1. Pobierz Microsoft Edge Canary w wersji 96.0.1033.0 lub późniejszą.

  2. Zaloguj się na konto Xbox i włącz grę.

  3. Włącz menu „więcej akcji”.

  4. Wybierz opcję Clarity Boost i ją uruchom.

Dzięki tej funkcji udaje się rozwiązać wiele problemów, które od samego początku trapią podczas grania w chmurze – mowa tu między innymi o nieustannym zmienianiu się jakości grafiki nawet przy dobrym połączeniu.

Oczywiście, nie jest to złoty środek na wszystkie bolączki streamingu – dalej pojawiają się błędy i artefakty graficzne. Jednak pierwsze testy wyraźnie wskazują, że Clarity Boost działa i bez problemu da się zauważyć poprawę grafiki w grach usługi xCloud.